Psychologia Człowieka, psychologia rodziny, związków, rozwojowa, zaburzony obraz siebie, lęk przed porzuceniem, samouszkodzenia, samookaleczania

Forum psychika.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2012-11-07 17:55:25

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-09
Posty: 109
Punktów :   

psychoterapia jest nie tak jak myślisz

Była długa historia Stalina, Lenina, i komunizmu. Te zewnętrzne systemy doprowadziły jednostki. Podoba, czy nie, rząd powiedział, co, kiedy i gdzie się i zrobić. Teraz ludzie mieli wolność wyboru, czy też nie? Co od razu było to, że ludzie są niechętne do podjęcia awesome odpowiedzialność ich życiu. Teraz byli chętni, ale tak wiele przeszkód kryły. Zrobiłem to, co odnosi się do Bugental jako żywo pokaz naszej pracy. Wolontariusz z uczestników będzie siedzieć ze mną na 15 do 20 minut, działa na obawy przed grupie ze mną. To nie jest "hot seat" praca z terapii Gestalt jest. Rosjanie byli bardzo dobrze zaznajomieni z Gestalt pracy i chciał wiedzieć, czy ta demonstracja będzie to samo. Podzieliłem, że nie było. W rzeczywistości, to może być zimno siedzenie, czy to było jak uczestnik chciał wykorzystać swój czas. Wyboru dokonuje się w tej chwili. Jest to czas prawdziwej obecności zarówno dla terapeuty i wolontariusza. Oczywiście, nie jest elementem bycia na scenie, ale zrobiłem to tak często, że wiem z doświadczenia, że ​​publiczność bardzo szybko się topi i praca przede mną staje się ożywiona w tej chwili.

I często odwoływał się do nadchodzącej książki Bugental się, psychoterapia jest nie tak jak myślisz, co pomogłem zmienił. W odpowiedzi na żywo demonstracji, uczestnicy stwierdzili, że nie było to, co im się wydawało, że będzie. Te demonstracje wydawało się pomóc uczestnikom nawzajem pomóc później pracują w parach. Tematem pracy jest moment. Psychoterapia jest żywot moment nie, historia podejmowania i interpretacji. W demonstracjach Ja nieustannie przedstawia każdą osobę w danym momencie. Czasami chciałbym przejść moment wnosząc świadomość fizycznych gestów lub powołując się na tu i teraz emocje obecne w wolontariusza. Prostym przykładem był mój komentarz na jeden wolontariusza śmiechu, gdy była ze mną. Świadomość tej chwili przyciągnął ją do następnej emocji paradoksalnej smutku. Była chętny i gotowy do wyszukiwania wewnątrz siebie. Jej poszukiwania wziął ją przez wiele emocji, obrazów, decyzja do podjęcia działań w związku jest bardzo trudne. Inny wolontariusz został w pełni świadoma płakać tylko z jednego oka, charakterystycznym, że powoli postanowił zmienić. Zdolność do wynajęcia obu oczach płacz echem jej trzeba dać z siebie wszystko być obecny w tej chwili. To było przerażające, ale była w stanie uczynić ten odważny krok z przodu wielu ludzi.


St Petersburg Koledzy

Wyryte na duszy
W Petersburgu, dr Korablini i jej pracownicy również okazały wspaniałymi gospodarzami, spełniając moje marzenie wizyty w Ermitażu. Seminaria po strukturę podobną do tych, w Moskwie i towarzyszący podniecenie także był obecny. Pracując ze mną, jeden z wolontariuszy uczestnik położyła ręce w pozycji modlitwy w milczeniu przez kilka minut. I przerwał milczenie, komentując, że jej ręce w pozycji modlitwy. Skinęła głową i tak, i kontynuował. Unosząc głowę i ręce w pozycji modlitwy nieruchome do sufitu, ona otwarcie płakał. Nie miałem pojęcia, co ona płakała na temat, ale cała grupa, w tym ja, płakała razem z nią. To był moment, będę zawsze skarb. Nie było słów, tylko fizyczny gest modlitwy i łzy spływały jej po twarzy. Znacznie później, po powrocie z grupy głębi naszych dusz indywidualnych, mamy dostęp do naszych duchów i polecieliśmy razem w absolutnym zachwytem naszej niewypowiedzianej doświadczenia. Być może, jak James Hillman mówi, dusza jest w głębi naszej istoty, podczas gdy duch leci. Ruszyliśmy w grupie przez głębie gojenie się bez słów. Wolontariusz następnie powiedział nam czuła mogła kontynuować z bardzo trudnych zadań stojących przed jej życie. To "gospodarstwo dusza" zostało ożywione, żeby była sama, przeżywać swoje życie z wszystko, co miała do dyspozycji niej.

Wkrótce po tym doświadczeniu wróciłem do domu, do mojej rodziny, mojej prywatnej praktyki, ogród, muzyka, i psów. Czasem widzę twarz tej kobiety i powierzchnie w grupie płacz razem zapisał się w mojej pamięci jako przyciąć moje róże, słuchać moich klientów, lub oglądać mojego dziecka mecz piłkarski. Łzy zostały wyryte na mojej duszy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaterace rehabilitacyjne