Psychologia Człowieka, psychologia rodziny, związków, rozwojowa, zaburzony obraz siebie, lęk przed porzuceniem, samouszkodzenia, samookaleczania

Forum psychika.


#1 2012-04-11 15:56:20

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-09
Posty: 109
Punktów :   

Podstawowe funkcje z komunikacji e-mailowej

Podstawowe funkcje z komunikacji e-mailowej

Wpisywany tekst (TextTalk) - Ludzie słów typu komunikację poprzez e-mail. Technologicznie bardziej zaawansowane metody umożliwiają wprowadzenie obrazów i dźwięków do wiadomości, ale to bardziej złożony proces, że niektórzy ludzie uniknąć. To prostota i łatwość użytkowania, która przyciąga wielu ludzi do e-mailingu. Z drugiej strony, niektórzy ludzie nie mogą tak jak e-mail, ponieważ wiąże się pisać. Choć każdy wie, jak rozmawiać, nie każdy wie jak pisać. Niektórzy ludzie nie mogą czuć się komfortowo lub specjalisty w wyrażaniu siebie poprzez pisanie. Wpisując / Pisanie filtrów barierowych niektórych ludzi z e-mail świecie. Dla tych, którzy lubią pisać, e-mail jest niebo. Jest nawet możliwe, że istnieje różnica w stylu poznawczego pomiędzy ludźmi, którzy lubią komunikować się ze słowa pisanego i tych, którzy tego nie robią. "Dyskusja tekstu" jak lubię nazywać, jest językiem samym w sobie, nakładających się, ale nie całkiem tak samo jak pisania listów, raportów, innych tradycyjnych rodzajów dokumentów.

Brakujące Twarzą w Twarz sygnały - W wpisanego tekstu wiadomości e-mail, nie można zobaczyć twarze innych ludzi lub usłyszeć je mówić. Wszyscy ci, subtelny głos i sygnały języka ciała są stracone, co może sprawić, niuanse komunikacji trudniejsze. Ale ludzie są kreatywni ludzie. Avid e-koperty Opracowaliśmy różnego rodzaju innowacyjnych strategii wyrażania siebie poprzez tekst. Wykwalifikowanych pisarz może być w stanie komunikować się znaczną głębię i subtelność w zwodniczo proste słowo napisane. Pomimo braku face-to-face sygnały, rozmawiając za pośrednictwem poczty elektronicznej przekształciła się w wyrafinowaną, formy ekspresji artystycznej.

Anonimowość - Ludzie mogą nie wiedzieć, kim jesteś i gdzie jesteś, kiedy wysłać wiadomość e-mail. Jeśli chcesz, możesz użyć pseudonimu w komunikacie. I adres zwrotny zawiera tylko ogólne informacje o tym, gdzie jesteś. Przeciętny użytkownik nie wie, jak wyśledzić pochodzenie i tożsamość tajemniczej wiadomości. Jeśli ktoś jest zdecydowany pozostać w ukryciu, mogą wysyłać swoją pocztę przez anonimowego serwisu pocztowego, który będzie znieść wszystkie informacje identyfikujące z e-mailem. Ten potencjał do anonimowości w e-mailingu disinhibits niektórych ludzi. Mówią rzeczy, których nie byłoby zwyczajnie powiedzieć. Brak face-to-face sygnały wzmacnia ten disinhibiting efekt. W niektórych przypadkach wyniki mogą być ludzie, którzy mówią o agresywnym sposób antyspołecznych. Czasami to zachęca ludzi do większej otwartości, uczciwy i czuły. Anonimowość nie jest z natury rzeczy "dobre" lub "złe" rzeczy. To obosieczna.

Interakcje asynchroniczny - E-mail rozmowy nie występują w "czasie rzeczywistym". Ty i Twój partner nie musisz siedzieć przy komputerze w tym samym momencie, aby porozmawiać. W przeciwieństwie do face-to-face spotkań, które są synchroniczne, e-mail dyskusje nie wymagają od użytkownika na miejscu do tego, co inny powiedział. Nie masz czasu myśleć, oceniać i komponować swoją odpowiedź. Niektórzy ludzie skorzystać z tej wygodnej strefy refleksji ". Niektórzy tego nie robią. Kiedy otrzymasz wiadomość, że emocjonalnie pobudza mnie, mogę złożyć moje "24 godziny regułę." Ja komponuję odpowiedź bez jej wysyłania (lub napisać nic), odczekać 24 godziny, a następnie wrócić do ponownej lektury innej osoby wiadomość i mój niewysłanym odpowiedź. Bardzo często mam interpretować innej osoby wiadomość różnie - zwykle mniej emocjonalnie - po raz drugi wokół. Bardzo często odpowiedź Mam wysłać off jest bardzo różna - zazwyczaj o wiele bardziej racjonalne i dojrzały - niż bym wysłał dzień wcześniej. 24-Godziny Zasada uratował mnie od zbędnych nieporozumień i argumenty (patrz rozdział o przeniesieniu).

Regulacja szybkości Rozmowa - Bo e-mail jest komunikacja asynchroniczna, szybkość, z jaką można rozmawiać jest manewrować. Rozmowa może wystąpić w ciągu minuty, dni, tygodni lub miesięcy. Interaktywny czas może ulec skróceniu lub rozciągnięty, w miarę potrzeb. Zmiany w stymulacji przez e-mail wymiany między dwojgiem ludzi odzwierciedla dynamikę ich związku.

Regulowany Rozmiar Group - Większość programów pocztowych pozwalają ludziom Dw lub utworzyć listę mailingową. Te cechy sprawiają, że bardzo łatwo rozszerzyć diady rozmowę do dyskusji w grupie. Duże grupy kilkudziesięciu lub więcej osób może być zarządzany przez kilku serwisów, które oferują usług e-mail grupy. Granica członkostwo e-mail przestrzeni interaktywnej jest tak elastyczny, jak jej członkowie chcą go mieć. Czasami granice są ukryte: ludzie mogą zostać usunięte z dyskusji bez ich nawet wiedząc o tym. Wiele z koncepcji omawianych w tym artykule dotyczą e-mail dyads jak i grup. Ale temat list dyskusyjnych jest cały wszechświat do siebie, angażując wszystkie subtelności i złożoność dynamiki grupowej. Na przykład, przez jakie etapy ma e-mail postępy grupy;? Co to jest być członkiem grupy roboczej online, takie jak listy kreatora;? Jak decyzje dokonywane w liście mailingowej;? Jakie są plusy i minusy internetowych grup wsparcia;? Co się dzieje gdy w-osobowe grupy robocze są rozszerzone na e-mail?

Spam - Naturalnie, e-mail użytkowników są narażone na spam od niepożądany wiadomości mających na celu sprzedać pomysł lub produktu. Śmieci. Do oldtimerów internetowych, spamu jest wyklęty. To apokaliptyczny znak komercjalizacji cyberprzestrzeni. Ludzie subiektywnie doświadczać e-mail jako osobistej przestrzeni, w której współdziałać z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami. Spam to handlowych, które pojawia się w twarz, wystające na tej prywatnej strefy. Na liście poczty przychodzącej, wyróżnia się niczym brodawkę. Jeden z niewielu dobrych rzeczy na temat spamu jest to, że przypomina ci jak e-mail nie jest całkowicie prywatna przestrzeń. Unwelcomed inni mogą wstrzyknąć ich marginalizację. Broniąc W zestawie stał się grą spryt pomiędzy użytkownikiem a spamerzy nieugięty.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaterace hilding