Psychologia Człowieka, psychologia rodziny, związków, rozwojowa, zaburzony obraz siebie, lęk przed porzuceniem, samouszkodzenia, samookaleczania

Forum psychika.


#1 2012-04-11 20:48:06

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-09
Posty: 109
Punktów :   

Kłamstwo staje się ogólną strategią radzenia przy trudnej matce 3

Aby dostosować się do matki elastyczności, córkę (lub syna) może tłumić swoje prawdziwe myśli i prawdziwe uczucia, a nawet własne poczucie jaźni jako osoba z niezależnymi pragnień i potrzeb. Wybory są bez znaczenia, ponieważ działając na własnych preferencji grozi macierzyńską więź. Dlaczego nawet określić własnych pragnień?
Kłamstwo jest częstym dzieci strategia powołać się oprzeć matki sztywność. Widzą ją jako sposób na zachowanie ich prawdziwym ja, bez angażowania się w niepotrzebnych walk. Budują fałszywe historie o sobie, aby zachować pewną kontrolę nad swoim życiem.
Ale zbyt często kłamstwo staje się ogólna strategia radzenia sobie. Nauczyciele i nawet peerów zidentyfikować takie dzieci jak łuszcząca się lub niewiarygodne. Mimo to, mogą przyjść do przekonania, że ​​kłamstwo jest konieczne do każdego związku. Podstawowym założeniem jest "być zaakceptowana czy kocha, czy tylko po to żeby przez, mam do ukrycia się."
Chociaż niektóre potomstwo tłumić swoich uczuć i myśli lub odpoczynek w ciszy, w obliczu matki elastyczności, niektóre znaleźć inne słuchaczy, ojciec, rodzeństwo, przyjaciel lub kochanką i rozwijać autorefleksji i ekspresji poprzez takie bliskich połączeń. Ale pozostaje głęboki zdrada: "Dlaczego moja matka, której reakcje znaczy tyle, odmówić mnie słuchać?" Dla niektórych odpowiedź jest dążenie do spełnienia matki ideał, napędzany z założenia, że ​​"będę kochał tylko wtedy, gdy jestem doskonały." Ale jak Craig, inni zrezygnować cel doskonałości-a wraz z nią wszystkich celów i wszelką nadzieję kochanym.
Potrzeba, uwodzenie i oburzenie
Podobnie jak niszczycielski jak chaotycznym gniew i brak elastyczności jest niezdolność do podjęcia z dzieckiem, jak ktoś z wysoko naładowanych potrzeby własne. Matka może wykorzystywać nieszczęście lub niezdolności do postawić sobie następujące dylematem: "Albo opracowania strategii moich potrzeb lub będę całkowicie rozczarowany w was". Dzieci często reagować poprzez osiągnięcie wczesnego dojrzewania kompetencji, w celu wyrównania matki bezradności wymagającym.
Sarah Ann, przy 15, przejął opiekę nad młodszą siostrą i sióstr i braci, a połowa jej matka prawdopodobnie cierpi na depresję, przyszedł odpowiedzieć na każdą prośbę dziecka z "To jest po prostu zbyt dużo dla mnie." Jej matka załadowane Sarah Ann pochwał, który był bardziej przymus niż wdzięczni: "Jesteś tak wiarygodny Jesteś moim aniołem Każdy może zawsze zależy od Ciebie..."


Dzieci, które biorą na dorosłych ról może pojawić się dojrzały i kontrolowany, ale czują się bezradni i przerażeni. Ich kompetencje są osiągnięte kosztem młodzieńczej ciekawości i eksploracji. Po raz pierwszy spotkałem Sarah Ann w moim badaniu kobiet wieku średniego, kiedy pracował, aby przezwyciężyć strach, że straci wszystko, co miał i zniszczyć wszystkich kochała, gdyby dało się ją nakłonić do podróżowania. Przypomniała sobie jest mini-matka, sprawdzając, że jej brat zrobił swoje zadanie domowe, a matka została rozstrzygnięta, a "osoba mogłem być umiera wewnątrz Musiałem pozwolić, że lekkomyślne nastoletnią dziewczynę umrzeć;. Inaczej moja mama gardzić córka nazwała ją anioł ".
Niektóre matki, jak Sarah Ann, używa chwałę zmuszania dziecka do spełnienia swoich potrzeb, inni wykorzystać urok. Jako dziecko, Jon ujrzał Matkę jak się pewnie i atrakcyjnie. "Myślałem, że wszyscy, którzy spotkali ją kocha. Ona mówi:" Patrz, jak on spojrzał na mnie? Nie mógł oderwać oczu od mnie. " Podniosłem, że to, czego jej potrzeba to uwierzyć. A ja nauczyłem się powiedzieć jej wszyscy ją kochali, i że jestem najszczęśliwszym facetem, bo miałem ją jako moją mamą ".

Kiedy zaczęła spotykać się i spędził trochę czasu z dala od domu, ona zaangażowana w opłakanym samogwałtu: "Jestem tylko starym, bezużytecznym kobieta patrzę w lustro i nie wiem jak można mieć do mnie ja.. nadzieję, że moje narządy starzeją się tak szybko, jak mojej twarzy, więc nie będę żyć, aby uzyskać o wiele starszy ". Niejawne wiadomość-"Pokaż mi, że uwielbiają mnie i wprowadził mnie pierwszy lub umrę", przytłoczony Jon. "Pomysł jej smutne jest to jak spada w dół. Po prostu postanowiłem, że ją wesprzeć." Teraz 37, Jon ogląda swój drugi upadek małżeństwa siebie. "Nie mogę dostać moją żonę, aby zobaczyć, że kiedy mama mnie potrzebuje, muszę ją zobaczyć."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plnaklejki na wódkę weselną https://da.ihr24.com/ Najmodniejsze meble białe