Psychologia Człowieka, psychologia rodziny, związków, rozwojowa, zaburzony obraz siebie, lęk przed porzuceniem, samouszkodzenia, samookaleczania

Forum psychika.


#1 2012-04-11 20:53:01

administrator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-09
Posty: 109
Punktów :   

Trudne matki -sztywność i sztywne oczekiwania 2

Trudne matki mogą kochać swoje dzieci, ale niezdolność do kontrolowania nieuniknione frustracji z dnia na dzień życia lub długoterminowych zawody, może stworzyć chaotyczny zmienności i nieświadomości dziecka doświadczenia, które pokonują miłość dziecko może wziąć w Margot, na 17, jest wydrążona oczach i lęk, paznokcie Bitten do żywego. Jej społecznych i zainteresowania naukowe są ograniczone, ona pragnie prosty świat, bezpieczny od matki napady złości.

W swoich badaniach odkryłem, że nawet niezależni dorośli w wieku 40 są nękany wspomnieniami z matczynego gniewu. Ci, którzy jako dzieci doświadczają chaotyczne burze wyobrazić sobie niekończące się scenariusze z udziałem groźnych sytuacji. "Kiedy wchodzę do domu ze szkoły, otwieram drzwi i myśleć, co powiedzieć, jeśli ona jest zła, ponieważ mój pokój nie jest dość czyste," Margot wyjaśnia. "A może ona będzie wściekły, bo miał być w domu pięć minut temu. A może jakiś znajomy nie powinienem się widząc zadzwonił stacjonarnego. Albo, że będzie w dobrym nastroju i mogę tylko zrelaksować. "
Dzieci lubią Margot zamieszkują wyczerpujące emocjonalny świat, zabezpieczone z niebezpieczeństw, które czynią je niespokojny i ostrożne. Inne nabyć zestaw procedur do uspokoić matkę z objawami uczucia lub ciągłym strumieniem komplementy, albo zawsze jest dostępne do jej licytacji. Czasem zakładamy słodki lub przymilny persona, starając się odstręczyć wściekłość boją się może czaić się pod każdym pozdrowienia i uśmiech.

Ich celem w osobistych interakcji jest zadowolenie i uspokoić, niż autentycznie zaangażować. Mogą być zagruntowane zareagować zgodnie z wybuchami czy nawet nutą gniewu w innych, mogą przypuszczać, że inni zachowują się odpowiednio w wyrażaniu gniewu wobec nich. W niektórych przypadkach mogą nawet być przyciągani do ludzi, których gniew jest łatwo pobudzony, ponieważ kojarzy takie zachowanie z przywiązania i autorytetu.

Sztywność i sztywne Oczekiwania
"Moja mama zawsze wyznacza standard złota", 25-letni Craig wyjaśnia. "Mój tata powiedział, że właśnie jechał go opuścić. Więc zawsze wiedział, że to standard złota miał ciemna strona-jak, będę musiał odejść, zbyt? Widzę zdjęcia o sobie jako o chłopcu, robiąc zwykłe rzeczy chłopaka, ale co ja pamiętaj zastanawia się, czy mógłbym dowiedzieć się, co musiało być dla niej, i czy mogę być tym. Powiedziała, że ​​był jej złoty chłopak z gwiazdami w oczach, a wiedziała, że ​​zawsze będę wierny i odważny. I nie jestem jedną z tych rzeczy, nie teraz, nie, nigdy. "Gwiazdki w mojej eyes'-jakim obciążeniu byka".
Niedawno zwolniony morskie, Craig stara się nadać sens ustaniu karierę, dla których nigdy nie czułem nic, ale strachu. Wszelkie inne możliwości kariery były uciszony przez matki dumy. Nawet jak on ma wsparcie ze strony osoby, którą nadal kocha najbardziej, odnajduje jej sztywność. . "Ona machać rękami i skakać jak pchły i powiedzieć:" Nie można zatrzymać się w moim domu i powiedzieć takie rzeczy "zawsze staram się powiedzieć co czuję To całkiem jasne, mam wybór: Bądź Jej odważny złoty chłopak lub dostać mój tyłek stąd. "
Sztywność jest destrukcyjne, jeżeli są częścią struktury interakcji matka-dziecko tak, że matka jest jedynym autorytetem w sprawie legalności dziecka doświadczeń. Zwykle wynika z matki narcystycznej inwestycji dziecka trajektorii, trzeba mieć wysokiej osiągającej dziecko lub jeden z określonym zestawem umiejętności. A dziecka niezależne interesy wydaje się zdrada.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plinternet zawoja noclegi Poddąbie busy Hamburg